polski english

Aktualności

08-08-2012

Sport, zabawa i basen - za darmo!

Już w sobotę 11 sierpnia - odbędzie się rodzinny festyn dla wszystkich! Wszyscy Polacy zaproszeni! Będzie darmowy basen (od 9.00 do 10.00), badminton, piłka nożna, Zumba, tenis stołowy, circuit training - wszystko pod okiem profesjonalnych trenerów. Dla dzieci będzie malowanie twarzy i tatuaże z henny. Dla osób zmęczonych sportem będą lekcje języka migowego! Wszystko w duchu olimpijskim! Oczywiście na miejscu będzie również pochodnia olimpijska i każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie!
24-07-2012

Wesoły dzień dziecka w Didcot

Wakacje już się rozpoczęły! Dzieci i dorosłych zapraszamy na Wesoły dzień dziecka, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 28 lipca na Park Road w Didcot, OX11 8QX (budynek Szkoły Sobotniej). Dla najmłodszych przewidziane jest wiele atrakcji, gier, zabaw i konkursów. Swoje przybycie potwierdziła też Straż Pożarna. Wszyscy będą mogli wejść do środka wozu strażackiego i zobaczyć jak to jest być strażakiem! Dorośli będą mogli dowiedzieć się jak rozpocząć karierę strażaka.


11-07-2012

Informacje i zabawa w Bicester

Już w sobotę 14 lipca odbędzie się festyn w Bicester. Będą gry i zabawy dla dzieci, a dla dorosłych wiele informacji o lokalnych organizacjach. Cała impreza odbędzie się w Bicester Methodist Church, Bell Lane, Bicester, OX26 6JQ. Jest to w samym centrum miasta więc na pewno nie przegapisz! Początek już o godzinie 10 rano i potrwa do 16. Co będzie się działo? Dla dzieci będą zorganizowane gry i zabawy artystyczne, milusińscy będą mogli też zagrać w gry o temacie ekologicznym lub wsiąść do radiowozu policyjnego.


10-07-2012

Pochodnia olimpijska w naszym mieście - Wallingford

Po emocjach związanych z Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Polsce i Ukrainie nastał czas Olimpiady w Wielkiej Brytanii. Mimo, że nie wszyscy z nas są zainteresowani sportowymi wyczynami, każdy jednak choć raz w życiu chciałby zobaczyć pochodnię olimpijską. W szczególności kiedy taka okazja jest prawdopodobnie raz w życiu! Dziesiątego lipca około godziny 8:30 mieszkańcy Wallingford mieli możliwość ujrzenia płomienia olimpijskiego.
04-07-2012

Północna Kornwalia

Pogoda nie dopisuje, cały czas tylko deszcze i powodzie, aż się nie chce nosa z domu wystawiać żeby przypadkiem nie zmoknął. Ale nie ma co siedzieć przed telewizorem w weekend – dookoła jest tyle ciekawych miejsc, więc warto się gdzieś wybrać i zobaczyć coś nowego. Świetnym miejscem na weekendowy wypad może okazać się północna Kornwalia. Ma ona wiele do zaoferowania, poczynając od niesamowitych krajobrazów, kończąc na legendach i magii.
27-06-2012

Żubry Oxford, nasza polska drużyna piłkarska gra i to dobrze!

Wielu rodaków lubi pograć w piłkę nożną , ale niewielu decyduje się na profesjonalne podejście, regularne treningi i założenie klubu sportowego.  A tym bardziej na obczyźnie gdzie na początek trzeba się bardzo dużo nauczyć. Jednak są tacy, którzy nie zważając na przeciwności grają i powtarzając słowa lokalnej pracy i przeciwników grają dobrze. Przeczytaj historię walki i zwycięstwa, historię Żubrów, polskiej drużyny z Oxfordu.
14-05-2012

Olimpijski ogień wkrótce w pobliżu! Polacy z Oxford, Bicester, Abingdon i Henley zapraszamy na trasę pochodni!

Sztafeta z ogniem olimpijskim przebiegnie przez Oxfordshire! Polacy z Bicester, Oxford, Abingdon, Wallingford, Henley oraz wielu innych miejscowości będą mogli zobaczyć sportowców niosących olimpijski ogień! Zobacz gdzie dokładnie będzie sztafeta i kiedy! 
04-05-2012

Nie wiesz co robić w długi weekend? Przyjedź do Banbury - jeśli się odważysz!

Już w najbliższy "długi weekend" w Banbury będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną Transmutacja. Artystka Michaela Bayley, znana miedzy innymi z pracy na planie filmów Jamesa Bonda, zaprezentuje stworzone przez siebie człekopodobne istoty. Wystawa ta jest po raz pierwszy dostępna dla szerszej publiczności.
14 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.