polski english

Aktualności

10-07-2012

Pochodnia olimpijska w naszym mieście - Wallingford

Po emocjach związanych z Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Polsce i Ukrainie nastał czas Olimpiady w Wielkiej Brytanii. Mimo, że nie wszyscy z nas są zainteresowani sportowymi wyczynami, każdy jednak choć raz w życiu chciałby zobaczyć pochodnię olimpijską. W szczególności kiedy taka okazja jest prawdopodobnie raz w życiu! Dziesiątego lipca około godziny 8:30 mieszkańcy Wallingford mieli możliwość ujrzenia płomienia olimpijskiego.
04-07-2012

Północna Kornwalia

Pogoda nie dopisuje, cały czas tylko deszcze i powodzie, aż się nie chce nosa z domu wystawiać żeby przypadkiem nie zmoknął. Ale nie ma co siedzieć przed telewizorem w weekend – dookoła jest tyle ciekawych miejsc, więc warto się gdzieś wybrać i zobaczyć coś nowego. Świetnym miejscem na weekendowy wypad może okazać się północna Kornwalia. Ma ona wiele do zaoferowania, poczynając od niesamowitych krajobrazów, kończąc na legendach i magii.
27-06-2012

Żubry Oxford, nasza polska drużyna piłkarska gra i to dobrze!

Wielu rodaków lubi pograć w piłkę nożną , ale niewielu decyduje się na profesjonalne podejście, regularne treningi i założenie klubu sportowego.  A tym bardziej na obczyźnie gdzie na początek trzeba się bardzo dużo nauczyć. Jednak są tacy, którzy nie zważając na przeciwności grają i powtarzając słowa lokalnej pracy i przeciwników grają dobrze. Przeczytaj historię walki i zwycięstwa, historię Żubrów, polskiej drużyny z Oxfordu.
14-05-2012

Olimpijski ogień wkrótce w pobliżu! Polacy z Oxford, Bicester, Abingdon i Henley zapraszamy na trasę pochodni!

Sztafeta z ogniem olimpijskim przebiegnie przez Oxfordshire! Polacy z Bicester, Oxford, Abingdon, Wallingford, Henley oraz wielu innych miejscowości będą mogli zobaczyć sportowców niosących olimpijski ogień! Zobacz gdzie dokładnie będzie sztafeta i kiedy! 
04-05-2012

Nie wiesz co robić w długi weekend? Przyjedź do Banbury - jeśli się odważysz!

Już w najbliższy "długi weekend" w Banbury będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną Transmutacja. Artystka Michaela Bayley, znana miedzy innymi z pracy na planie filmów Jamesa Bonda, zaprezentuje stworzone przez siebie człekopodobne istoty. Wystawa ta jest po raz pierwszy dostępna dla szerszej publiczności.
02-05-2012

Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce!

W sobotę odbyła się na gala bokserska w East Grinsted koło Londynu. Jedną z głównych atrakcji była walka Wojciecha „Rzeźby” Wieczorka, polskiego boksera z Banbury. Walka ze Stevenem Orfordem była zakontraktowana na 4 rundy.
26-04-2012

Polski bokser wraca na ring! Polacy z Oxfordshire kibicują!

W sobotę 28 kwietnia odbędzie się kolejna walka polskiego boksera z Banbury. Stawką jest tytuł mistrzowski kategorii cruiser. Czy Wojciech ”Rzeźba” Wieczorek znowu zatriumfuje? Przeciwnikiem Polaka jest doświadczony bokser Steven Orford, więc na pewno nie będzie łatwo. Bilety są w cenie od 30 do 60 funtów (druga opcja to VIP z kolacją). Walkę będzie można również obejrzeć w  telewizji Eurosport.
19-04-2012

Bomba w Banbury! Zarządzono ewakuację.

Saperzy zostali wezwani do dziwnego przedmiotu znalezionego przez robotników pracujących na budowie w Banbury. Miejsce znaleziska zostało odgrodzone, pracownicy Tesco Express, i pobliskich pubów, przy których dokonano znaleziska zostali ewakuowani.
14 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.