polski english

Aktualności

18-12-2011

Szkoła Sobotnia w Didcot - nowa siedziba

Szkoła Sobotnia w Didcot przenosi się do nowej siedziby. W nowym miejscu dzieci będą miały o wiele lepsze warunki do nauki: przestronne klasy, miejsce zabaw dla najmłodszych oraz miejsce na szkolne zabawy i koncerty. W nowym miejscu rodzice będą też mieli okazję nauczyć się języka angielskiego oraz poznać lokalne instytucje i organizacje.

 

13-12-2011

Świat jakiego nie znamy - Ghana

Tym razem zawodowy los rzucił mnie do południowej Ghany. Jako że podczas 5 tygodniowego pobytu nie udało mi się popracować z powody zbyt wzburzonego oceanu wolny czas spędzałem na fotografowaniu otaczającej mnie przyrody, ludzi i lokalnego życia. Samolot wystartował z Heathrow, po około 6 godzinach oglądania nowości filmowych i popijania darmowych drinków wylądowaliśmy na lotnisku Kotoka w stolicy Ghany – Accra.
08-12-2011

HealthWatch - twoje zdanie polepszy jakość lokalnych usług

HealthWatch: potrzebujemy Twojej pomocy aby ukształtować lokalne usługi. HealthWatch to nowy, niezależny głos pacjentów, osób korzystających ze służby zdrowia oraz społeczeństwa. Podziel się z nami Twoimi poglądami i doświadczeniami, pomóż nam ukształtować przyszłość służby zdrowia i opieki socjalnej w Oxfordshire.   
27-11-2011

Keira Knightley i Jude Law w Didcot! Polacy grają Rosjan!

W chwili obecnej w Didcot trwają zdjęcia do filmu Anna Karenina na motywach powieści Lwa Tołstoja. W rolach głównych występują Keira Knightley, Jude Law oraz Matthew Macfadyen. W filmie obok gwiazd występują także Polacy – grają Rosjan!
17-11-2011

Spotkanie dla Polaków w Didcot

Polacy z Didcot, Wallingford i okolic zaproszeni są na spotkanie! Dowiesz się więcej o councilu, straży pożarnej, policji i wielu innych organizacjach. Będziesz też mógł zapisać dziecko do szkoły sobotniej W Didcot. Będzie dużo informacji , ciastka, lokalne władze i okazja do poznania nowych przyjaciół i burmistrza Didcot.
05-11-2011

Uwaga na oszustów! Możesz stracić 315 funtów!

W skrzynce na listy możesz znaleźć kartkę od firmy PDS (Parcel Delivery Service), która informuje, że nie byli oni w stanie dostarczyć twojej paczki - nie dzwoń na podany numer. Jest to oszustwo i jeśli adzwonisz na ten numer i usłyszysz nagraną wiadomość, twój rachunek za tą rozmowę wyniesie 315 funtów.
13-10-2011

Walki w klatkach w Banbury. Polak zwycięża na ringu!

W ubiegłą niedzielę w Banbury odbyła się gala walk w klatkach. Wydarzenie to miało miejsce w klubie Chapel gdzie wyjątkowo na tą okazję zamontowano specjalną klatkę gdzie odbywały się pojedynki.

Publiczność dopisała; klub był pełen miłośników kickboxingu, boksu i karate. Większość biletów została wyprzedana na długo przed walkami i wiele osób chcących kupić bilet w dniu walk odeszło z kwitkiem do domu.
12-10-2011

Nieuczciwy landlord ukarany!

Sikander Hayat (znany Polakom w Banbury jako Alex) został ukarany grzywną 12,000 funtów oraz 300 funtów kosztów sądowych za zaniedbania dotyczące wynajmu lokalu mieszkaniowego.

Tutaj przeczytasz dlaczego i za co landlord został ukarany, zobaczysz także zdjęcia mieszkania.

16 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.