polski english

Aktualności

27-11-2011

Keira Knightley i Jude Law w Didcot! Polacy grają Rosjan!

W chwili obecnej w Didcot trwają zdjęcia do filmu Anna Karenina na motywach powieści Lwa Tołstoja. W rolach głównych występują Keira Knightley, Jude Law oraz Matthew Macfadyen. W filmie obok gwiazd występują także Polacy – grają Rosjan!
17-11-2011

Spotkanie dla Polaków w Didcot

Polacy z Didcot, Wallingford i okolic zaproszeni są na spotkanie! Dowiesz się więcej o councilu, straży pożarnej, policji i wielu innych organizacjach. Będziesz też mógł zapisać dziecko do szkoły sobotniej W Didcot. Będzie dużo informacji , ciastka, lokalne władze i okazja do poznania nowych przyjaciół i burmistrza Didcot.
05-11-2011

Uwaga na oszustów! Możesz stracić 315 funtów!

W skrzynce na listy możesz znaleźć kartkę od firmy PDS (Parcel Delivery Service), która informuje, że nie byli oni w stanie dostarczyć twojej paczki - nie dzwoń na podany numer. Jest to oszustwo i jeśli adzwonisz na ten numer i usłyszysz nagraną wiadomość, twój rachunek za tą rozmowę wyniesie 315 funtów.
13-10-2011

Walki w klatkach w Banbury. Polak zwycięża na ringu!

W ubiegłą niedzielę w Banbury odbyła się gala walk w klatkach. Wydarzenie to miało miejsce w klubie Chapel gdzie wyjątkowo na tą okazję zamontowano specjalną klatkę gdzie odbywały się pojedynki.

Publiczność dopisała; klub był pełen miłośników kickboxingu, boksu i karate. Większość biletów została wyprzedana na długo przed walkami i wiele osób chcących kupić bilet w dniu walk odeszło z kwitkiem do domu.
12-10-2011

Nieuczciwy landlord ukarany!

Sikander Hayat (znany Polakom w Banbury jako Alex) został ukarany grzywną 12,000 funtów oraz 300 funtów kosztów sądowych za zaniedbania dotyczące wynajmu lokalu mieszkaniowego.

Tutaj przeczytasz dlaczego i za co landlord został ukarany, zobaczysz także zdjęcia mieszkania.

06-09-2011

Polska Szkoła Sobotnia w Banbury zaprasza na zajęcia!

Dzieci i młodzież w wieku od 3 do 14 lat mogą poznawać polski język, kulturę i historię w Polskiej Szkole w Banbury. Zajęcia w nowym rok  rozpoczynają się w sobotę 10 września o 9.30 w Blessed George Napier School.

17-07-2011

Polski tłumacz w Cherwell District Council

Masz problem z angielskim? Nie rozumiesz pism i formularzy, które otrzymałeś z councila? Teraz to już nie problem!

Cherwell District Council oraz Oxfordshire.pl zapraszają do korzystania z pomocy polskiego tłumacza. Tłumacz obecny jest w każdy piątek w biurze councila w Castle Quay.
17-07-2011

Kamery policyjne włączone!

Nie wszyscy wiedzą, że policyjne kamery rejestrujące zbyt szybko jadące samochody w Oxfordshire są znowu włączone. Kamery były wyłączone od sierpnia zeszłego roku aż do kwietnia tego roku.
16 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.