polski english

Aktualności

21-02-2016

I ty możesz zostać strażakiem! Rekrutacja do straży pożarnej trwa!

Praca w straży pożarnej cieszy się bardzo duża popularnością i wiele osób marzy o tym aby zostać strażakiem. Z tego powodu bardzo trudno jest się dostać do tej pracy; na jedno miejsce pełnego etatu często zgłasza sie ponad 100 kandydatów. Na szczęście jest jeszcze jedna możliwość - możesz zostać tzw. retained firefigther albo on call firefighter. Praca zaczyna się od minimum 2 godzin w tygodniu, a pracując na niepełny etat możesz zarobić od 5 do 9 tysięcy funtów.
14-01-2016

Seria włamań w Banbury! Policja poszukuje świadków!

28 grudnia pomiędzy 12 po południu a 7 wieczorem włamywacze weszli do 7 posiadłości na Bloxham Road, Broughton Road oraz na Fairway. Włamywacze wybierali zaciemnione mieszkania; wybijali tylne szyby, a kiedy byli już w środku zasuwali zasłony i przeszukiwali domy. Z każdego z mieszkań zabrali biżuterie.
10-01-2016

Nowy park technologiczny w Kidlington. Będą miejsca pracy!

Plany budowy nowego parku technologicznego w Kidlington zostały zatwierdzone przez Cherwell District Council 17 grudnia. Na miejscu powstaną głównie laboratoria, linie produkcyjne oraz magazyny. 
03-01-2016

Syryjscy uchodźcy już w Oxfordshire!

We wrześniu rząd brytyjski ogłosił przyjecie 20,000 syryjskich uchodźców.  Już w grudniu pierwsze syryjskie rodziny  przyjechały osiedlić się w Oxfordzie. Uchodźcy biorą teraz udział w warsztatach przygotowujących ich do życia w UK; poznają nowa kulturę oraz uczą się języka angielskiego.
14-05-2015

Opowiedz o swoich doświadczeniach w UK! Weź udział w badaniach Oxford University!

Oxford University oraz Oxfordshire.pl zapraszają Polaków do wzięcia udziału w badaniach dotyczących dostępu do praw socjalnych w UK. Opowiedz o swoich doświadczeniach związanych z brytyjską służbą zdrowia, dostępem do mieszkań, ochrony socjalnej (zasiłków dla pracujących i bezrobotnych) oraz edukacją w UK. Jednym z głównych celów tego projektu jest dostarczenie informacji na temat barier, które napotykają w UK obywatele Unii Europejskiej. Jest to szczególnie ważne w czasie obecnej dyskusji na temat imigrantów w UK. Twój głos się liczy!
12-04-2015

Polaku! Ostatni dzwonek! Możesz sam zadecydować o swojej przyszłości w UK! Zarejestruj swój udział w wyborach!

Aby głosować w wyborach 7 maja 2015 wystarczy zarejestrować się przez Internet. Trwa to 5 minut, potrzebujesz tylko kilka informacji o sobie i twój National Insurance Number. Masz czas do 20 kwietnia. Pamiętaj te wybory zadecydują o twojej przyszłości w UK. Dlaczego? Przeczytaj.
04-04-2015

EDL w Oxfordzie. Duża ilość policjantów i korki na mieście, ale bez większych wypadków!

Marsz EDL w Oxfordzie przebiegł bez większych zakłóceń i wypadków. Znaczne siły policji zapewniły mieszkańcom i turystom spokój w czasie demonstracji. 3 osoby zostały aresztowane, jeden policjant został ranny w głowę.  Konna policja nie dopuściła…

02-04-2015

Marsz English Defence League (EDL) w Oxfordzie w Wielką Sobotę. Czy będzie można bezpiecznie poświęcić jajka? Policja uspokaja.

Skrajnie prawicowa organizacja English Defence League (EDL) planuje protest w Oxfordzie w Wielką Sobotę. Członkowie organizacji zamierzają protestować w związku z przypadkami wykorzystywania seksualnego nieletnich przez muzułmanów w Oxfordshire. Policja będzie pilnować porządku w trakcie marszu; przewidywane są opóźnienia w ruchu komunikacyjnym. 
3 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.