polski english

Aktualności

31-03-2015

Wielkanoc tuż, tuż. Gdzie poświęcisz pokarmy?

Dla wielu Polaków Święta Wielkanocne bez tradycyjnej "święconki" to nie święta. Na szczęście w wielu kościołach odbywają się już Msze w języku polskim, a księża zapraszają do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkanocnych. Gdzie odbywają się polskie msze i gdzie poświęcisz pokarmy?
29-03-2015

Z tatuażem po świecie 3. Wszystkie kolory Indii.

Kolejna odsłona przygód polskiego tatuażysty na azjatyckim kontynencie! Zobacz co Malarianos zmalował w Indiach! Donoszę, iż kończymy swój pobyt w Mumbaju, z wielkim szczęściem i radością, wyjeżdżamy! w pierwszej kolejności-Goa, czyli jak informuje internet, bajeczne plaże, czysta woda, uśmiechnięci ludzie. Raj....

24-03-2015

Policja oznaczy twój rower – za darmo! W sobotę w Bicester!

Masz rower? Może warto go zabezpieczyć przed kradzieżą? W sobotę 28 marca na Pioneer Square w Bicester policjanci będą oznaczać rowery. Wystarczy, że przyjdziesz z rowerem pomiędzy 9.00 a 13.00. Funkcjonariusze policji będą również udzielać informacji i porad jak ustrzec się przed kradzieżą. Będziesz?
22-03-2015

Oxfordshire – dom Formuły 1. Chcesz się pościgać?

Wiele osób śledzi na bieżąco wyniki Formuły 1, ale nie każdy wie, że najwięcej baz F1 znajduje się w Oxfordshire i jego sąsiedztwie.  Jakie masz szanse, żeby wychodząc do sklepu spotkać Hamiltona, Raikkonena lub Alonso? Zobacz gdzie stacjonują drużyny Formuły 1.
05-03-2015

Nie chcą polskiego w brytyjskich szkołach! Koniec z maturą? Polacy nie gęsi; powiedz nie, podpisz petycję!

AQA (instytucja egzaminacyjna w UK) poinformowała, że od 2018 roku nie będzie więcej oferować uczniom możliwości zdawania egzaminu A-Level (odpowiednik matury) z języka polskiego. Do tej pory uczniowie mogli wybierać polski jako dodatkowy przedmiot i z roku na rok coraz więcej uczniów zdawało ten egzamin. Zgodnie z zapowiedzią już niedługo nie będzie takiej możliwości. My się z tą decyzją nie zgadzamy, a Ty?
26-02-2015

200 nowych miejsc pracy w Banbury. Plany otwarcia Waitrose ogłoszone.

Sieć handlowa Waitrose potwierdziła plany otwarcia nowego sklepu w Banbury. Ma on zostac wybudowany na części terenu należącego do fabryki Mondelez (były Kraft) na Southam Road. Inwestycja ta ma stworzyć 200 nowych miejsc pracy.
29-01-2015

Pojechał odwiedzić rodzinę w Polsce; gdy wrócił nie miał gdzie mieszkać.

Pan Dariusz Kocaba, pracujący w BMW Oxford, wynajmował pokój na Ladeham Road. Gdy w lutym 2014 wyjechał do Polski odwiedzić  rodzinę, landlord,  pan Saimir Selita, postanowił zrobić remont w mieszkaniu. Po przyjeździe pan Kocuba zastał dom kompletnie nie nadający się do zamieszkania, a jego osobiste rzeczy zostały zabrane z zamkniętego na klucz pokoju i wrzucone do przeciekającej ogrodowej szopy….

10-11-2014

Council buduje nowe domy! Gdzie ty będziesz mieszkać?

Oxford City Council inwestuje 17 milionów funtów w budowę nowych mieszkań. 113 mieszkań będzie oferowane na wynajem po preferencyjnych cenach. Mieszkania budowane są w 5 różnych miejscach. Czy będziesz chciał tam mieszkać?
4 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.