polski english

Aktualności

05-03-2014

2 napady z bronią w ręku w Banbury! Pomóż Policji!

Policja apeluje o informacje w związku z dwoma rozbojami, które wydarzyły się w Banbury. Oba przęstępstwa łączy podejrzany mówiący ze wschodnio-europejskim akcentem. Pierwszy napad miał miejsce poniedziałek (03.03.2014) na stacji paliw Esso na Ermont Way około godziny 22.30. Mężczyzna wszedł do sklepu i zażądał ...
15-12-2013

Banbury szukuje się do ostrej zimy! Pomóż w odśnieżaniu!

Urząd miasta w Banbury zaprasza mieszkańców do przyłączenia się do nowej inicjatywy; każdy chętny otrzyma łopatę do odgarniania śniegu, sól do posypywania drogi, rękawice oraz odblaskową kamizelkę. Wszystko po to abyś mógł pomóc utrzymać swoją ulicę i chodnik wolne od śniegu i lodu! Pierwsi Polacy już się zgłosili!
07-12-2013

Polacy z Banbury walczą w Oxfordzie! Przyjdziesz kibicować?

Już w niedzielę 15 grudnia odbędzie się Fight Night w Oxfordzie. Dla Polaków najważniejszymi wydarzeniami wieczoru będą walki polskich bokserów z Banbury; doświadczonego Wojciecha „Rzeźby” Wieczorka oraz Roberta Mojaka, dla którego będzie to pierwsze spotkanie na ringu. Można jeszcze nabyć ostatnie bilety. Idziesz?
15-11-2013

Czy Polak może służyć w brytyjskiej armii? Mamy odpowiedź, przeczytaj!

Coraz więcej Polaków pyta się o możliwość służby w brytyjskim wojsku. Kuszą zarobki, możliwości rozwoju i awansu w jednej z najbardziej nowoczesnych armii na świecie. W Wielkiej Brytanii można służyć w armii regularnej lub w rezerwach, możliwości jest bardzo dużo i jest sposób aby się zaciągnąć.
08-11-2013

Play Poland już w Oxfordzie!

Trzecia edycja festiwalu polskich filmów Play Poland zagości u nas już w czwartek. Projekcje wyświetlane będą przez trzy dni (7-9 listopada) w Grove Auditorium (Magdalen College). Po festiwalu odbędzie się after-party w postaci dwóch koncertów.
02-11-2013

Spojrzenie na zbrodnię

Jest rok 1997. Końcówka października. Małą wieś niedaleko Bydgoszczy zasypuje gruby śnieg. Samochody poruszają się żółwim tempem. Mieszkańcy wychodząc z domów uważają na każdy krok, aby nie przewrócić się na oszklonej nawierzchni. Od kiedy pamiętam Dzień Wszystkich Świętych witał nas mroźnym wiatrem, zwiastując nadejście ostrej, srogiej zimy. Niełatwo było pogodzić się z odejściem ciepłych i długich dni. Był 31 października. Oczekując przyjazdu najbliższych leżałem pod grubą pierzyną, przełączając kanały telewizora. Jako dziesięcioletni chłopak, fan horrorów, natrafiłem w ten magiczny dzień na jeden z największych filmów grozy w dziejach ludzkości.
29-10-2013

Okultyzm, Zabawa czy Świętość?

Hallowed Eveving (święty wieczór) pochodzi z angielskiego All Hollows Eve (dosł. przeddzień lub wigilia wszystkich świętych), które w połączeniu z wpływami z języka szkockiego, gdzie eve piszemy even, tworzy nam współczesną nazwę. Szkocki zwrot even skracamy do e'en lub een. Słowo to ewoluowało więc na przestrzeni dziejów w nastepujący sposób...
27-10-2013

Jak dostać brytyjskie obywatelstwo w 3 tygodnie? Niemożliwe? A Jednak!

Wiele osób kojarzy staranie się o brytyjskie obywatelstwo jako długi i mozolny proces. Jednak brytyjscy urzędnicy mogą nas czasami pozytywnie zaskoczyć. Wystarczy, ze wypełnisz wniosek, przygotujesz wszystkie wymagane dokumenty, wyślesz do Border Agency i w ciągu 3 tygodni masz odpowiedz! A jak to zrobić krok po kroku? Przeczytaj!
6 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.