polski english

Aktualności

02-11-2013

Spojrzenie na zbrodnię

Jest rok 1997. Końcówka października. Małą wieś niedaleko Bydgoszczy zasypuje gruby śnieg. Samochody poruszają się żółwim tempem. Mieszkańcy wychodząc z domów uważają na każdy krok, aby nie przewrócić się na oszklonej nawierzchni. Od kiedy pamiętam Dzień Wszystkich Świętych witał nas mroźnym wiatrem, zwiastując nadejście ostrej, srogiej zimy. Niełatwo było pogodzić się z odejściem ciepłych i długich dni. Był 31 października. Oczekując przyjazdu najbliższych leżałem pod grubą pierzyną, przełączając kanały telewizora. Jako dziesięcioletni chłopak, fan horrorów, natrafiłem w ten magiczny dzień na jeden z największych filmów grozy w dziejach ludzkości.
29-10-2013

Okultyzm, Zabawa czy Świętość?

Hallowed Eveving (święty wieczór) pochodzi z angielskiego All Hollows Eve (dosł. przeddzień lub wigilia wszystkich świętych), które w połączeniu z wpływami z języka szkockiego, gdzie eve piszemy even, tworzy nam współczesną nazwę. Szkocki zwrot even skracamy do e'en lub een. Słowo to ewoluowało więc na przestrzeni dziejów w nastepujący sposób...
27-10-2013

Jak dostać brytyjskie obywatelstwo w 3 tygodnie? Niemożliwe? A Jednak!

Wiele osób kojarzy staranie się o brytyjskie obywatelstwo jako długi i mozolny proces. Jednak brytyjscy urzędnicy mogą nas czasami pozytywnie zaskoczyć. Wystarczy, ze wypełnisz wniosek, przygotujesz wszystkie wymagane dokumenty, wyślesz do Border Agency i w ciągu 3 tygodni masz odpowiedz! A jak to zrobić krok po kroku? Przeczytaj!
20-10-2013

Cash for Crash – kasa za wypadek. Polacy skazani.

35 letni Polak, został skazany na 6 i pół roku pozbawienia wolności podczas posiedzenia sądu w Reading (27.09.2013). Polak przyznał się do spowodowania śmierci poprzez niebezpieczną jazdę samochodem oraz udział w zmowie w celu wyłudzenie pieniędzy. 5 innych osób, z tego 4 Polaków, zostało już wcześniej skazanych za udział w tym przestępstwie. Crash for cash polega na…
13-10-2013

SSE ogłosiło podwyżki gazu i prądu! Rachunki wzwyż o 8,2%!

Od 15 listopada klienci SSE zobaczą swoje rachunki wyższe o średnio 8,2% . Firma tłumaczy podwyżkę wzrostem kosztów energii oraz rządowymi opłatami. Podwyżka cen dotknie około 4,4 miliony użytkowników energii elektrycznej oraz 2,9 miliona użytkowników gazu. Średni roczny rachunek klienta SSE wzrośnie o £106 funtów do £1380 funtów.
10-10-2013

Napad w Banbury. Przestępca mówił ze wschodnio-europejskim akcentem!

Policja apeluje o informacje dotyczące napadu, który miał miejsce w zakładzie bukmacherskim Stan James na High Street Banbury. Około 20.45 w poniedziałek, 7 października, mężczyzna ubrany w kominiarkę wszedł do zakładu Stan James. Przestępca, uzbrojony w wyglądający na pistolet przedmiot, zaczął grozić pracownikowi zakładu i zażądał pieniędzy.
08-10-2013

Strajk nauczycieli 18 października? Lepiej się przygotuj!

Rodzice są proszeni o przygotowanie się do strajku nauczycieli planowanego na 18 października. W tym momencie trudno jest przewidzieć ile szkół będzie zamkniętych lub częściowo zamkniętych, ale może to dotyczyć wielu placówek szkolnych. Szkoły będą informować rodziców na temat strajku - niestety nie wiadomo kiedy te informacje będą dostępne.

30-09-2013

Tanie mieszkania w Oxfordzie! Już w 2015!

Radni w Oxfordzie zgodzili się na budowę przynajmniej 112 domów. Plany przewidują: 48 domów na East Minchery Farm, 10 domów w Bury Knowle Park, 11 domów w Littlemore oraz domy na Cardinal Close, Leiden Road and Thompson Terrace. Duża część z tych mieszkań będzie należała do tanich mieszkań (niższe stawki za czynsz).
7 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.