polski english

Aktualności

27-08-2013

Heritage Open Days – poznaj kulturę i sztukę! Za darmo!

Heritage Open Days to coroczna okazja na poznanie angielskiej kultury i sztuki. Od 12 do 15 września będziesz miał okazję zwiedzić historyczne miejsca, które zwykle są zamknięte dla zwiedzających lub normalnie pobierają opłatę z wstęp. W tych dniach zwiedzisz ciekawe miejsca za darmo! Zabierz dzieci, rodzinę i przyjaciół!
04-08-2013

Festiwal tenisa stołowego w Oxfordzie! Grasz w pingla?

Od 3 sierpnia do 7 września stoły do tenisa stołowego będą dostępne w publicznych miejscach w Oxfordzie. Każdy będzie mógł zagrać – za darmo! Stoły będą rozstawione w okolicach Ashmolean Museum, dworca kolejowego, Oxford Castle oraz w Oxfordzkich parkach.

28-07-2013

W Didcot powstanie “Swirl”! Czy tego chcesz, czy nie!

W centrum Didcot, w okolicy Orchard Centre powstanie “Swirl”,wyjątkowa rzeźba, zaprojektowana aby nadać miastu nowa specyfikę i tożsamośc. Konkurs na wykonanie instalacji wygrała artystka Maria Rosa Kramer. Pomysł nazwy “Swirl” wywodzi się od obierania skórki jabłka, nawiązujac do nazwy Orchard Centre ( orchard = sad).

25-07-2013

Napad w Banbury! Ekspedientka ma złamaną rękę!

Przestępcy uzbrojeni w łom napadli dziś rano Co-op w Banbury. Ekspedientki nie były w stanie otworzyć sejfu i w wyniku ataku jedna z nich ma złamaną rękę!
24-07-2013

Kobiety w Vale of the White Horse pływają za darmo! W South Oxfordshire pływają za £1. Zapisz sie!

Kobiety mieszkające w obu dystryktach mogą tanio poplywac (albo nawet za darmo!). Za £1 popływasz w Abbey Sports Centre in Berinsfield, Henley Leisure Centre, Thame Leisure Centre, Didcot Wave and Riverside Park and Pools in Wallingford. Za darmo popływasz w White Horse Leisure and Tennis Centre and at Faringdon and Wantage Leisure Centres. Oferta tylko dla kobiet! Dowiedz się jak dostać kupon!

21-07-2013

Plan budowy 400 domów w Banbury, został zatwierdzony. Polaku szykuj się na nowe mieszkania!

Komitet planowania w Cherwell District Council zatwierdził plany budowy nowych mieszkań w Banbury. Plany zakładają budowę 400 domostw, 60 domów opieki oraz dodatkowej powierzchni przeznaczonej dla zakładów pracy i małego biznesu. Okolice Bretch Hill są bardzo popularne wśród Polaków. Będzie gdzie mieszkać!

19-07-2013

Plaże i piłka plażowa w Oxfordzie! Też bedziesz mógł zagrać! Za darmo!

23 tony piasku zostały użyte do zbudowania sztucznej plaży w Oxfordzie w Castle Quarter. Plaża, wraz z leżakami i palmami ma być otwarta dla publicznosci jeszcze tego roku!

15-07-2013

Drill baby drill! Polski film dokumentalny w Oxfordzie! Będziesz?

Polski rolnik sprzeciwiający się kontrowersyjnej metodzie wydobywania gazu oraz reżyser Lech Kowalski, będą jutro w Oxfordzie! Przybywają do UK aby spotkać się z tutejszymi aktywistami sprzeciwiającymi się technologii produkcji gazu łupkowego. Spotkanie oraz premiera filmowa organizowana jest przez Green Party.

8 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.