polski english

Aktualności

21-07-2013

Plan budowy 400 domów w Banbury, został zatwierdzony. Polaku szykuj się na nowe mieszkania!

Komitet planowania w Cherwell District Council zatwierdził plany budowy nowych mieszkań w Banbury. Plany zakładają budowę 400 domostw, 60 domów opieki oraz dodatkowej powierzchni przeznaczonej dla zakładów pracy i małego biznesu. Okolice Bretch Hill są bardzo popularne wśród Polaków. Będzie gdzie mieszkać!

19-07-2013

Plaże i piłka plażowa w Oxfordzie! Też bedziesz mógł zagrać! Za darmo!

23 tony piasku zostały użyte do zbudowania sztucznej plaży w Oxfordzie w Castle Quarter. Plaża, wraz z leżakami i palmami ma być otwarta dla publicznosci jeszcze tego roku!

15-07-2013

Drill baby drill! Polski film dokumentalny w Oxfordzie! Będziesz?

Polski rolnik sprzeciwiający się kontrowersyjnej metodzie wydobywania gazu oraz reżyser Lech Kowalski, będą jutro w Oxfordzie! Przybywają do UK aby spotkać się z tutejszymi aktywistami sprzeciwiającymi się technologii produkcji gazu łupkowego. Spotkanie oraz premiera filmowa organizowana jest przez Green Party.

10-07-2013

Pioneer Square w Bicester otwarte! Inwestycja kosztowała 70 milionów funtów! Stworzy 600 miejsc pracy!

Koniecznie odwiedź Pioneer Square w Bicester! Znajdziesz tam kino z 7 ekranami, duży supermarket i wiele innych sklepów. Dodatkową atrakcją są sofy wykonane z cegieł!
09-07-2013

Uzbrojony ojciec wziął córki za zakładników. W Kidlington!

38 letni mężczyzna został aresztowany po tym kiedy zabarykadował się w domu w Kidlington ze swoimi 2 letnimi córkami. Aż 50 policjantów wzięło dzisiaj udział w akcji i mężczyzna, posiadający broń palną został aresztowany. Dziewczynkom nic się nie stało.
03-07-2013

Karnawał w lipcu? Możliwe tylko w Oxfordzie! Zapraszamy na Cowley Road Carnival! Niedziela 7 lipca!

Cowley Road Carnival jest jednym z największych dorocznych wydarzeń w Oxfordzie! W niedziele 7 lipca, od południa aż do 7 wieczorem, wschodnia cześć Oxfordu będzie wypełniona karnawałowa zabawą i wesołymi rytmami! Wstęp za darmo!
Słynna karnawałowa parada rozpocznie się...
03-07-2013

Alicja w Krainie Czarów w Oxfordzie! Poczuj prawdziwą magię! Tylko ten jeden dzień w roku!

Już w sobotę Oxford zamieni się w magiczne królestwo. Będzie Alicja, Szalony kapelusznik, Kot z Cheshire i wszyscy bohaterowie z książki! A dlaczego? Przeczytaj! Pewnego gorącego popołudnia, 4 lipca 1862 roku, Charles Dodgson, zabrał Alicja Liddel i jej siostry na pływający piknik na Tamizie z Folly Bridge w Oxfordzie. Aby rozbawić dzieci
30-06-2013

Polak z Banbury zwycięża! Przeciwnik na deskach! Nie miał najmniejszych szans!

Polscy kibice licznie zgromadzeni na gali walk w Banbury nie wyszli rozczarowani. Wojciech „Rzeźba” Wieczorek w pięknym stylu pokonał przeciwnika; dobre przygotowanie, zgranie nóg, dobra kombinacja ciosów i gorący polski doping – to przyniosło mu zwycięstwo!
9 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.