polski english

Aktualności

10-07-2013

Pioneer Square w Bicester otwarte! Inwestycja kosztowała 70 milionów funtów! Stworzy 600 miejsc pracy!

Koniecznie odwiedź Pioneer Square w Bicester! Znajdziesz tam kino z 7 ekranami, duży supermarket i wiele innych sklepów. Dodatkową atrakcją są sofy wykonane z cegieł!
09-07-2013

Uzbrojony ojciec wziął córki za zakładników. W Kidlington!

38 letni mężczyzna został aresztowany po tym kiedy zabarykadował się w domu w Kidlington ze swoimi 2 letnimi córkami. Aż 50 policjantów wzięło dzisiaj udział w akcji i mężczyzna, posiadający broń palną został aresztowany. Dziewczynkom nic się nie stało.
03-07-2013

Karnawał w lipcu? Możliwe tylko w Oxfordzie! Zapraszamy na Cowley Road Carnival! Niedziela 7 lipca!

Cowley Road Carnival jest jednym z największych dorocznych wydarzeń w Oxfordzie! W niedziele 7 lipca, od południa aż do 7 wieczorem, wschodnia cześć Oxfordu będzie wypełniona karnawałowa zabawą i wesołymi rytmami! Wstęp za darmo!
Słynna karnawałowa parada rozpocznie się...
03-07-2013

Alicja w Krainie Czarów w Oxfordzie! Poczuj prawdziwą magię! Tylko ten jeden dzień w roku!

Już w sobotę Oxford zamieni się w magiczne królestwo. Będzie Alicja, Szalony kapelusznik, Kot z Cheshire i wszyscy bohaterowie z książki! A dlaczego? Przeczytaj! Pewnego gorącego popołudnia, 4 lipca 1862 roku, Charles Dodgson, zabrał Alicja Liddel i jej siostry na pływający piknik na Tamizie z Folly Bridge w Oxfordzie. Aby rozbawić dzieci
30-06-2013

Polak z Banbury zwycięża! Przeciwnik na deskach! Nie miał najmniejszych szans!

Polscy kibice licznie zgromadzeni na gali walk w Banbury nie wyszli rozczarowani. Wojciech „Rzeźba” Wieczorek w pięknym stylu pokonał przeciwnika; dobre przygotowanie, zgranie nóg, dobra kombinacja ciosów i gorący polski doping – to przyniosło mu zwycięstwo!
27-06-2013

Ogródki działkowe w Oxfordzie! Gratka dla Polaków! Jesteś działkowcem, chcesz mieć swoje świeże warzywa? To twoja szansa!

Chciałbyś dostać ogródek działkowy w Oxfordzie? Mógłbyś tam uprawiać warzywa, owoce, kwiaty i dodatkowo milo spedzać czas! Działki dostępne są w rożnych miejscach Oxfordu, koszt wynosi średnio 25 funtów rocznie za 250m². To chyba nie dużo!
26-06-2013

Spotkajmy się w...Henley: Henley Royal Regatta 2013. Prestiżowe regaty już za 7 dni! Wiosłujesz?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego od trzeciego do siódmego lipca przejazd przez most w Henley graniczy z cudem, a śmietniki w tym mieście wypełnione są pustymi butelkami po Pimmsie i Szampanie, czytaj dalej. Henley Royal Regatta to jedno z najbardziej prestiżowych zawodów wioślarskich na świecie i każdy ceniony sportowiec może pochwalić się...
25-06-2013

Pytania do testu na obywatelstwo

Chciałbyś zdać test na brytyjskie obywatelstwo? Zobacz przykładowe pytania! Coraz więcej Polaków podchodzi do tego egzaminu, chcą mieć brytyjski paszport! Ale nie jest wcale łatwo się przygotować!
9 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.