polski english

Aktualności

27-12-2017

Podwyżka Council Tax o £12 rocznie przeznaczona na policję. Zgadzasz się?

W grudniu rząd ogłosił 450 milionów funtów dofinansowania dla policji. Środki te mają pomóc policji zapewnić spokój i bezpieczeństwo mieszkańcom UK. Pieniądze te znajdą się po podwyżce Council Tax. Przeciętny dom będzie to kosztowało około 12 funtów rocznie 
26-09-2017

Amazon Flex in BanburyDo you have a couple of hours spare a day? Do you want to earn more money? Sign-up as a Delivery Partner with Amazon Flex and you can make £12-£15 per hour by delivering parcels to our customers as an independent contractor working when you want. All you need is a smartphone and your own vehicle. For more information visit flex.amazon.co.uk

 

17-07-2016

Jak otrzymać rezydenta? Czyli krajobraz po Brexicie.

W ciągu ostatnich tygodni Polacy mieszkający w UK zaczęli masowo wypełniać aplikacje potwierdzające status rezydenta w UK. Wszyscy obawiają się Brexitu i ewentualnych konsekwencji. Sytuację komplikują jeszcze wypowiedzi brytyjskich polityków, którzy powiększają jeszcze chaos powstały po niedawnym referendum. Sprawdź jak ty możesz dostać rezydenta!
09-06-2016

Euro już za jeden dzień! Zobacz jak Polacy z Banbury kibicowali biało-czerwonym w 2008!

Gorący, letni dzień czerwca 2008 roku. Polska gra w Euro, a lokalni Polacy masowo wylegli do pubów i na ulice aby świętować znakomita formę biało-czerwonych. Jedno z większych spotkań odbyło się w nieistniejącym już klubie Buffalo Bill. Biało-czerwone koszulki, czapki, szaliki i wesoły tłum skandujący "Polska gooool!". Tej atmosfery zazdrościli nam Anglicy, którzy nie zakwalifikowali się do gry. Pamiętasz te czasy? 

02-06-2016

Pierwsze karty do głosowania już dostarczone! Dostałeś już swoją? Sprawdź ostatnie wiadomości na temat referendum!

Do coraz gorętszej debaty na temat przyszłości UK w Unii Europejskiej  włączyła się niemiecka kanclerz Angela Merkel oraz przewodniczący Partii Pracy Jeremy Corbyn. Oboje uważają, że Wielkiej Brytanii będzie lepiej w EU. A na dodatek pierwsi Polacy otrzymali już karty do głosowania - jak to możliwe? Sprawdź!
30-05-2016

Brexit czyli co się stanie z Polakami w UK po 23 czerwca!

Zamknięte granice, szczegółowe kontrole, zakaz wjazdu bez wizy – to pesymistyczna wizja tego co może czekać Polaków chcących przyjechać do Wielkiej Brytanii po czerwcowym referendum. Co możesz z tym zrobić? Tylko jedno, jeśli planujesz przyjazd do UK to lepiej przyjedź wcześniej!

08-05-2016

Kod podatkowy w UK - czyli co oznaczają te numery?

Wraz z nadejściem 6 kwietnia rozpoczął się nowy rok podatkowy. W tym okresie wiele osób otrzymuje od pracodawcy druk P60 podający informacje na temat wysokości zarobków w poprzednim roku podatkowym oraz wysokość zapłaconego podatku.  Znajduje się tam również rubryka podająca poprzedni kod podatkowy. Czy wiesz co to jest kod podatkowy i co oznacza?
24-03-2016

Opowiedz o swoich doświadczeniach w UK! Weź udział w badaniach Oxford University!

Oxford University oraz Oxfordshire.pl zapraszają Polaków do wzięcia udziału w badaniach dotyczących dostępu do praw socjalnych w UK. Opowiedz o swoich doświadczeniach związanych z brytyjską służbą zdrowia, dostępem do mieszkań, ochrony socjalnej (zasiłków dla pracujących i bezrobotnych) oraz edukacją w UK. Jednym z głównych celów tego projektu jest dostarczenie informacji na temat barier, które napotykają w UK obywatele Unii Europejskiej. Jest to szczególnie ważne w czasie obecnej dyskusji na temat imigrantów w UK. Twój głos się liczy!

2 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.