polski english

Aktualności

31-05-2013

Centrum Oxfordu zamknięte! Chciał skoczyć z wieży?

Ruch pieszy i samochodowy w okolicy wieży Carfax w Oxfordzie został wstrzymany dzisiaj około godziny 4.30. Policja ogrodziła teren po otrzymaniu informacji, że na wieży znajduje się mężczyzna. Zgłoszenie zostało potraktowane bardzo poważnie, ponieważ w przeszłości zdarzyły się skoki samobójcze z wieży.
23-05-2013

"Tam gdzie robią chmury". Wybierasz się na wystawę w Didcot?

Wszyscy Polacy w Didcot znają wielkie kominy stanowiące najbardziej charakterystyczna cześć tutejszego krajobrazu. W zeszłym roku ogłoszono że po 40 latach dostarczania energii zostanie zamknięta Didcot Power Station A – z tej okazji artyści zostali poproszeni o stworzenie wystawy, która będzie odzwierciedlać wpływ Didcot Power Station na okolice i mieszkańców. Wystawa będzie…
22-05-2013

Otwarty basen w Banbury. Polaku lubisz pływać?

Już w sobotę 25 maja rozpocznie się sezon na otwartym basenie w Banbury. Sezon zakończy się we wrześniu i do tego czasu będzie można brać udział w specjalnych sesjach, grać w water polo lub po prostu pływać!
19-05-2013

Policja w Bicester odkryła zwłoki 2 letniej dziewczynki. Matka wyleciała do Kenii.

Policja w Bicester odkryła w czwartek 16 maja, zwłoki 2 letniej dziewczynki na Herald Way, Glory Farm w Bicester. Policjanci udali się do mieszkania po otrzymaniu informacji, o tym ze zdrowie i życie dziecka może być zagrożone.
29-04-2013

Majowe święto w Oxfordzie, tuż tuż! Tylko nie skacz z mostu – to niebezpieczne!

May morning czyli majowy poranek to tradycyjne przywitanie wiosny odbywające się 1 maja w Oxfordzie. W tym dniu mieszkańcy Oxfordu, turyści i studenci uczestniczą w tańcach, śpiewach i zabawie – wszystko na ulicach zabytkowego miasta. W tym roku zabawa zacznie się już o 6 rano występami chłopięcego chóru z Magdalen College. Polacy z Oxfordu i okolic mile widziani! Do zobaczenia w środę 1 Maja w Oxfordzie!
24-04-2013

Widziałeś ten plakat wyborczy? Już niedługo wybory, co będzie później?

Wiele partii ogłasza program wyborczy, który proponuje koniec imigracji z Unii Europejskiej. Partia Konserwatywna zapowiada referendum w sprawie wystąpienia z Unii, partia UKIP (United Kingdom Independent Party) reklamuje się plakatami wyborczym ogłaszającymi koniec imigracji z Europy Wschodniej. Plakat na zdjęciu pochodzi z Banbury, jednak podobne wywieszki można zobaczyć w innych miastach. Jakie hasła wyborcze są w Oxford, Didcot czy Witney? Idziesz na wybory?
12-04-2013

Polaku – wybory! Głosujesz?

Już w czwartek 2 maja odbędą się wybory do Oxfordshire County Council. Polacy też mogą głosować, ale każdy musi być zarejestrowany w spisie wyborców. Zarejestrować można się tylko do 17 kwietnia 2013! Wybory są twoją szansą na oddanie głosu na osobę, która będzie podejmować decyzje o usługach świadczonych przez Oxfordshire County Council (odpowiada za drogi i autostrady, opiekę społeczną dla dzieci i dorosłych, szkoły i edukację, straż pożarną, biblioteki i wiele innych).

26-03-2013

Policjantka dołącza do portalu! Masz pytanie do policji? Zapytaj sierżant Katrinę!

Z przyjemnością przedstawiamy wam sierżant Katrinę Hibbert, policjantkę która chce pomóc Polakom w Oxfordshire. Katrina będzie prowadziła na portalu comiesięczny blog, gdzie będzie poruszać sprawy ważne dla Polaków  mieszkających i pracujących w Oxford, Banbury, Didcot, Witney i okolicach. Katrina postara się tez odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące policji oraz podpowiedzieć gdzie można zgłosić się po pomoc. Jeśli masz problemy kryminalne, nie znasz angielskiego i nie wiesz gdzie uzyskać pomoc zapytaj sierżant Katrinę!
11 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.