polski english

Aktualności

11-10-2012

Wesołe miasteczko w Banbury - Michaelmas Fair już wkrótce!

Michaelmas Fair w Banbury rozpocznie się w środę 17 października o 16.00 I potrwa do piątku 19 października. W ciągu tych kilku dni tysiące osób odwiedzi Banbury, które stanie się wielkim centrum zabawy i rozrywki. Dla odważnych będzie dostępnych wiele rożnych karuzel (niektóre naprawdę ekstremalne), będą gry, zabawy i atrakcje dla dzieci i dorosłych.
07-10-2012

Pożar w Oxford Plastics. Polscy bohaterowie uratowali kolegę.

Oxford Plastics to duży zakład pracy gdzie pracuje również wielu Polaków z Banbury, Bicester i Oxford. W maju wybuchł tu pożar i dwaj nasi rodacy wykazali się bardzo duża odwagą i ryzykowali życiem aby uratować kolegę. W zeszłym tygodniu odbyła się gala straży pożarnej gdzie zostali uhonorowani za swój uczynek i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Niesamowita przytomność umysłu, szybkość działania i odwaga - dali dobre świadectwo polskiej społeczności w Banbury i Oxfordshire, możemy być z nich dumni.
06-10-2012

Oxford University – drugie miejsce na świecie!

W światowym rankingu 400 najlepszych uniwersytetów na świecie Oxford University zajął drugie miejsce. Pierwsze miejsce zajął California Institute of Technology, Harvard spadł na 4 miejsce (w porównaniu z poprzednimi latami), a tradycyjny rywal Oxfordu, Cambridge zajęło 7 pozycję. A gdzie nasze polskie uczelnie?
03-10-2012

Minimalna placa wzrosla. Sprawdz ile powinienes zarabiac!

Od 1 października 2012 obowiązują cztery poziomy płacy minimalnej. Wysokość stawki zależy głownie od wieku i od tego czy odbywasz płatne praktyki. Jeśli masz powyżej 21 lat powinieneś zarabiać minimum £6.19 na godzinę. Sprawdź czy twój pracodawca wypłaca ci wynagrodzenie zgodnie z nowymi stawkami. Jeśli nie, sprawdź gdzie możesz znaleźć pomoc!
29-09-2012

Strażacy założą ci alarm przeciwpożarowy. Za darmo!

Zastanawiałeś się co się stanie jeśli w twoim mieszkaniu wybuchnie pożar? Czy ty i twoja rodzina będziecie je w stanie bezpiecznie opuścić? Jeśli masz wątpliwości i nie masz alarmów przeciwpożarowych skontaktuj się ze Strażą Pożarną. Strażacy sprawdzą bezpieczeństwo twojego domu, a jeśli potrzeba zamontują alarmy przeciwpożarowe. Wszystko za darmo!
13-09-2012

Polak z Banbury walczy ponownie!Przyjdź kibicować!

Polak z Banbury Wojciech "Rzeźba" Wieczorek po raz kolejny wystąpi na bokserskim ringu. Tym razem polscy kibice cieszą się podwójnie ponieważ walka odbędzie się w Banbury, gdzie na pewno nie zabraknie biało - czerwonych flag, polskiego dopingu i śpiewu. Zapowiada się wieczór pełen wrażeń i emocji ponieważ oprócz walki Polaka odbędzie się jeszcze kilkanaście innych spotkań zawodników reprezentujących różne szkoły walki. Będzie boks, MMA, tajski boks i K1. Wstęp od godziny 18.00. Ilość biletów ograniczona!
08-08-2012

Sport, zabawa i basen - za darmo!

Już w sobotę 11 sierpnia - odbędzie się rodzinny festyn dla wszystkich! Wszyscy Polacy zaproszeni! Będzie darmowy basen (od 9.00 do 10.00), badminton, piłka nożna, Zumba, tenis stołowy, circuit training - wszystko pod okiem profesjonalnych trenerów. Dla dzieci będzie malowanie twarzy i tatuaże z henny. Dla osób zmęczonych sportem będą lekcje języka migowego! Wszystko w duchu olimpijskim! Oczywiście na miejscu będzie również pochodnia olimpijska i każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie!
24-07-2012

Wesoły dzień dziecka w Didcot

Wakacje już się rozpoczęły! Dzieci i dorosłych zapraszamy na Wesoły dzień dziecka, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 28 lipca na Park Road w Didcot, OX11 8QX (budynek Szkoły Sobotniej). Dla najmłodszych przewidziane jest wiele atrakcji, gier, zabaw i konkursów. Swoje przybycie potwierdziła też Straż Pożarna. Wszyscy będą mogli wejść do środka wozu strażackiego i zobaczyć jak to jest być strażakiem! Dorośli będą mogli dowiedzieć się jak rozpocząć karierę strażaka.


13 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.