polski english

Aktualności

30-10-2012

Niedługo wybory! Polaku głosujesz?

Najbliższe wybory odbędą się już 15 listopada! Po raz pierwszy w historii będziesz mógł wybrać lokalnego komisarza ds. policji i przestępczości (Police and Crime Commissioner - PCC), który będzie nadzorować pracę policji. Polacy też mogą głosować! Otrzymałeś już swoją kartę do głosowania?
15-10-2012

Policja ostrzega. Napad w Kidlington!

12 października późnym popołudniem 84 letni mieszkaniec Kidlington stał się ofiarą kradzieży we własnym domu. Bandyta udawał przedstawiciela cieci wodociągowej. Przestępca był średnio zbudowany, miał na sobie ciemny kapelusz oraz ciemny płaszcz.

11-10-2012

Wesołe miasteczko w Banbury - Michaelmas Fair już wkrótce!

Michaelmas Fair w Banbury rozpocznie się w środę 17 października o 16.00 I potrwa do piątku 19 października. W ciągu tych kilku dni tysiące osób odwiedzi Banbury, które stanie się wielkim centrum zabawy i rozrywki. Dla odważnych będzie dostępnych wiele rożnych karuzel (niektóre naprawdę ekstremalne), będą gry, zabawy i atrakcje dla dzieci i dorosłych.
07-10-2012

Pożar w Oxford Plastics. Polscy bohaterowie uratowali kolegę.

Oxford Plastics to duży zakład pracy gdzie pracuje również wielu Polaków z Banbury, Bicester i Oxford. W maju wybuchł tu pożar i dwaj nasi rodacy wykazali się bardzo duża odwagą i ryzykowali życiem aby uratować kolegę. W zeszłym tygodniu odbyła się gala straży pożarnej gdzie zostali uhonorowani za swój uczynek i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Niesamowita przytomność umysłu, szybkość działania i odwaga - dali dobre świadectwo polskiej społeczności w Banbury i Oxfordshire, możemy być z nich dumni.
06-10-2012

Oxford University – drugie miejsce na świecie!

W światowym rankingu 400 najlepszych uniwersytetów na świecie Oxford University zajął drugie miejsce. Pierwsze miejsce zajął California Institute of Technology, Harvard spadł na 4 miejsce (w porównaniu z poprzednimi latami), a tradycyjny rywal Oxfordu, Cambridge zajęło 7 pozycję. A gdzie nasze polskie uczelnie?
03-10-2012

Minimalna placa wzrosla. Sprawdz ile powinienes zarabiac!

Od 1 października 2012 obowiązują cztery poziomy płacy minimalnej. Wysokość stawki zależy głownie od wieku i od tego czy odbywasz płatne praktyki. Jeśli masz powyżej 21 lat powinieneś zarabiać minimum £6.19 na godzinę. Sprawdź czy twój pracodawca wypłaca ci wynagrodzenie zgodnie z nowymi stawkami. Jeśli nie, sprawdź gdzie możesz znaleźć pomoc!
29-09-2012

Strażacy założą ci alarm przeciwpożarowy. Za darmo!

Zastanawiałeś się co się stanie jeśli w twoim mieszkaniu wybuchnie pożar? Czy ty i twoja rodzina będziecie je w stanie bezpiecznie opuścić? Jeśli masz wątpliwości i nie masz alarmów przeciwpożarowych skontaktuj się ze Strażą Pożarną. Strażacy sprawdzą bezpieczeństwo twojego domu, a jeśli potrzeba zamontują alarmy przeciwpożarowe. Wszystko za darmo!
13-09-2012

Polak z Banbury walczy ponownie!Przyjdź kibicować!

Polak z Banbury Wojciech "Rzeźba" Wieczorek po raz kolejny wystąpi na bokserskim ringu. Tym razem polscy kibice cieszą się podwójnie ponieważ walka odbędzie się w Banbury, gdzie na pewno nie zabraknie biało - czerwonych flag, polskiego dopingu i śpiewu. Zapowiada się wieczór pełen wrażeń i emocji ponieważ oprócz walki Polaka odbędzie się jeszcze kilkanaście innych spotkań zawodników reprezentujących różne szkoły walki. Będzie boks, MMA, tajski boks i K1. Wstęp od godziny 18.00. Ilość biletów ograniczona!
13 / 17
<1234567891011121314151617>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.