polski english

Aktualności

17-07-2014

Wysadzą Didcot Power Station! Pożegnaj się z kominami!

To już ostatnie chwile kiedy mieszkańcy Didcot mogą popatrzeć na wielkie kominy Didcot Power Station. Rankiem 27 lipca 3 kominy znikną z krajobrazu miasta. Pomimo dużego zainteresowania, ze względów bezpieczeństwa wyburzanie odbędzie się przedświtem.
26-05-2014

Blenheim Palace- odwiedź koniecznie! Historyczna posiadłość koło Oxfordu!

Blenheim Palace to gratka dla pasjonatów historii, miłośników architektury i wspaniałych ogrodów. Zabytkowy pałac jest otoczony pięknie utrzymanym parkiem i ogrodami, w którymi można aktywnie spędzić cały dzień. Blenheim Palace słynie też z tego, że urodził się tutaj premier Wielkiej Brytanii, Winston Churchill. Zobacz zdjęcia i dowiedz się więcej o historii tego obiektu!
27-04-2014

Nowe plakaty wyborcze UKIP! Chyba nas nie lubią!

UKIP czyli Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa pokazała swoje nowe plakaty wyborcze. Na jednym z nich widać żebrzącego robotnika i napis, który można przetłumaczyć jako "Polityka Unijna w działaniu. Brytyjscy robotnicy ciężko doświadczeni przez nieograniczoną tanią siłę roboczą". Na innym plakacie można przeczytać "26 milionów ludzi w Unii Europejskie szuka pracy. Czyją pracę chcą zabrać?". Plakaty przedstawiają imigrantów jako zagrożenie dla Brytyjczyków; niedawne sondaże wyborcze pokazują że UKIP może wygrać wybory! Co będzie wtedy z Polakami w UK?
19-04-2014

Jak najlepiej spalić świątecznie kalorie? Wybierz się na spacer dookoła Kidlington!

Kidlington to mała miejscowość pod Oxfordem; kilka sklepów, deptak oraz komenda główna Thames Valley Police. Kidlington nie jest samo w sobie wielką atrakcją turystyczną, jednak pobliskie tereny oferują doskonałe warunki do spacerów; spędzisz tu naprawdę miły czas! Wyprawę możesz zacząć od St. Mary’s Church w Kidlington, którego...
13-04-2014

Niedługo wybory. Co zrobisz?

Coraz więcej partii próbuje zbić kapitał wyborczy kosztem Polaków i ogłasza, że to Polacy i inni imigranci są głównym powodem problemów ekonomicznych Wielkiej Brytanii. Poglądy te zdobywają coraz więcej zwolenników i może to mieć duży wpływ na sytuację w UK. Ale możesz to zmienić...
01-04-2014

Podwyżka w BMW. Ty też dostaniesz?

Ponad 4000 osób pracujących dla BMW w Oxfordzkim Mini otrzyma podwyżkę; większe wynagrodzenie otrzymają zarówno pracownicy kontraktowi, jak i osoby pracujące przez agencje pracy. Przeciętna pensja wzrośnie o około 900 funtów, do prawie 27000 funtów rocznie.

17-03-2014

Nauka angielskiego dla początkujących. W Banbury.

W Banbury rozpoczęły się zapisy na lekcje języka angielskiego dla początkujących. Zajęcia odbywają się w miłej i przyjaznej atmosferze, umożliwiając osiągnięcie szybszych efektów. Lekcje prowadzone są w języku polskim co pomaga osobom początkującym na szybkie przyswojenie prezentowanego materiału.
05-03-2014

2 napady z bronią w ręku w Banbury! Pomóż Policji!

Policja apeluje o informacje w związku z dwoma rozbojami, które wydarzyły się w Banbury. Oba przęstępstwa łączy podejrzany mówiący ze wschodnio-europejskim akcentem. Pierwszy napad miał miejsce poniedziałek (03.03.2014) na stacji paliw Esso na Ermont Way około godziny 22.30. Mężczyzna wszedł do sklepu i zażądał ...
1 / 13
12345678910111213>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Weźmiesz udział w wyborach w UK?
 Tak
 Nie
 Nie wiem

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.