polski english

Aktualności

05-03-2015

Nie chcą polskiego w brytyjskich szkołach! Koniec z maturą? Polacy nie gęsi; powiedz nie, podpisz petycję!

AQA (instytucja egzaminacyjna w UK) poinformowała, że od 2018 roku nie będzie więcej oferować uczniom możliwości zdawania egzaminu A-Level (odpowiednik matury) z języka polskiego. Do tej pory uczniowie mogli wybierać polski jako dodatkowy przedmiot i z roku na rok coraz więcej uczniów zdawało ten egzamin. Zgodnie z zapowiedzią już niedługo nie będzie takiej możliwości. My się z tą decyzją nie zgadzamy, a Ty?
26-02-2015

200 nowych miejsc pracy w Banbury. Plany otwarcia Waitrose ogłoszone.

Sieć handlowa Waitrose potwierdziła plany otwarcia nowego sklepu w Banbury. Ma on zostac wybudowany na części terenu należącego do fabryki Mondelez (były Kraft) na Southam Road. Inwestycja ta ma stworzyć 200 nowych miejsc pracy.
29-01-2015

Pojechał odwiedzić rodzinę w Polsce; gdy wrócił nie miał gdzie mieszkać.

Pan Dariusz Kocaba, pracujący w BMW Oxford, wynajmował pokój na Ladeham Road. Gdy w lutym 2014 wyjechał do Polski odwiedzić  rodzinę, landlord,  pan Saimir Selita, postanowił zrobić remont w mieszkaniu. Po przyjeździe pan Kocuba zastał dom kompletnie nie nadający się do zamieszkania, a jego osobiste rzeczy zostały zabrane z zamkniętego na klucz pokoju i wrzucone do przeciekającej ogrodowej szopy….

10-11-2014

Council buduje nowe domy! Gdzie ty będziesz mieszkać?

Oxford City Council inwestuje 17 milionów funtów w budowę nowych mieszkań. 113 mieszkań będzie oferowane na wynajem po preferencyjnych cenach. Mieszkania budowane są w 5 różnych miejscach. Czy będziesz chciał tam mieszkać?
01-11-2014

Z tatuażem po świecie 2. W jakich to czasach żyjemy!

Kolejna odsłona przygód polskiego tatuażysty na azjatyckim kontynencie! Zobacz co Malarianos zmalował w Indiach! Minął już tydzień, od momentu, gdy opuściliśmy Colabe, "starówkę" Mumbaiu. Wyprowadziliśmy się od Armii Zbawienia, od zgiełku handlarzy próbujących wcisnąć wszystko w każdą możliwą "dziurkę", za bardzo dobra cenę oczywiście, od żebraków śpiących na ulicy. Oczywiście, w nowym miejscu, na nieco bardziej exluzywnej dzielnicy- Bandra, również nie brak tego typu atrakcji, ale...
30-10-2014

Nieuczciwy landlord! Nie bój się tego zgłosić!

Masz problem z landlordem? Nieodpowiednie warunki w mieszkaniu, brak wody, prądu i jesteś zastraszany? Nie bój się tego zgłosić do urzędu, uzyskasz pomoc i poradę. Zobacz co może spotkać nieuczciwego landlorda! 
21-10-2014

Z tatuażem po świecie 1. Mumbai Central

Polski artysta podróżuje po świecie doskonaląc sztukę tatuażu. Malarianos, bo o nim tu mowa, właśnie tatuuje ciała kolejnych fanów swojego stylu. Niby nic dziwnego, taka to rola tatuatora, ale przecież nie często się zdarza żeby Polacy tatuowali w Himalajach! Mumbaj, Delhi, Goa czy Katmandu – właśnie tam teraz pracuje, a my będziemy publikować jego zapiski, bogato okraszone zdjęciami tatuaży. Wielu mieszkańców Oxfordshire posiada już tatuaż wykonany przez Mariana, wszak to artysta mobilny i Anglię, Walię i Szkocję już zwiedził. Jeśli chcecie wiedzieć jak się potoczyły jego dalsze losy i jakie tatuaże teraz wykonuje to zapraszamy do lektury! Zobacz świat oczami artysty.
25-09-2014

Polski bokser z Banbury znów atakuje! Bokserski turniej w Oxfordzie!

Kolejna walka polskiego boksera odbędzie się już w sobotę 4 października! Przygotuj się na dobrą walkę i mnóstwo sportowych emocji! Przyjdziesz kibicować Polakowi? Zapowiada się noc pełna wrażeń!
1 / 14
1234567891011121314>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Weźmiesz udział w wyborach w UK?
 Tak
 Nie
 Nie wiem

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.