polski english

Aktualności

29-01-2015

Pojechał odwiedzić rodzinę w Polsce; gdy wrócił nie miał gdzie mieszkać.

Pan Dariusz Kocaba, pracujący w BMW Oxford, wynajmował pokój na Ladeham Road. Gdy w lutym 2014 wyjechał do Polski odwiedzić  rodzinę, landlord,  pan Saimir Selita, postanowił zrobić remont w mieszkaniu. Po przyjeździe pan Kocuba zastał dom kompletnie nie nadający się do zamieszkania, a jego osobiste rzeczy zostały zabrane z zamkniętego na klucz pokoju i wrzucone do przeciekającej ogrodowej szopy….

10-11-2014

Council buduje nowe domy! Gdzie ty będziesz mieszkać?

Oxford City Council inwestuje 17 milionów funtów w budowę nowych mieszkań. 113 mieszkań będzie oferowane na wynajem po preferencyjnych cenach. Mieszkania budowane są w 5 różnych miejscach. Czy będziesz chciał tam mieszkać?
01-11-2014

Z tatuażem po świecie 2. W jakich to czasach żyjemy!

Kolejna odsłona przygód polskiego tatuażysty na azjatyckim kontynencie! Zobacz co Malarianos zmalował w Indiach! Minął już tydzień, od momentu, gdy opuściliśmy Colabe, "starówkę" Mumbaiu. Wyprowadziliśmy się od Armii Zbawienia, od zgiełku handlarzy próbujących wcisnąć wszystko w każdą możliwą "dziurkę", za bardzo dobra cenę oczywiście, od żebraków śpiących na ulicy. Oczywiście, w nowym miejscu, na nieco bardziej exluzywnej dzielnicy- Bandra, również nie brak tego typu atrakcji, ale...
30-10-2014

Nieuczciwy landlord! Nie bój się tego zgłosić!

Masz problem z landlordem? Nieodpowiednie warunki w mieszkaniu, brak wody, prądu i jesteś zastraszany? Nie bój się tego zgłosić do urzędu, uzyskasz pomoc i poradę. Zobacz co może spotkać nieuczciwego landlorda! 
21-10-2014

Z tatuażem po świecie 1. Mumbai Central

Polski artysta podróżuje po świecie doskonaląc sztukę tatuażu. Malarianos, bo o nim tu mowa, właśnie tatuuje ciała kolejnych fanów swojego stylu. Niby nic dziwnego, taka to rola tatuatora, ale przecież nie często się zdarza żeby Polacy tatuowali w Himalajach! Mumbaj, Delhi, Goa czy Katmandu – właśnie tam teraz pracuje, a my będziemy publikować jego zapiski, bogato okraszone zdjęciami tatuaży. Wielu mieszkańców Oxfordshire posiada już tatuaż wykonany przez Mariana, wszak to artysta mobilny i Anglię, Walię i Szkocję już zwiedził. Jeśli chcecie wiedzieć jak się potoczyły jego dalsze losy i jakie tatuaże teraz wykonuje to zapraszamy do lektury! Zobacz świat oczami artysty.
25-09-2014

Polski bokser z Banbury znów atakuje! Bokserski turniej w Oxfordzie!

Kolejna walka polskiego boksera odbędzie się już w sobotę 4 października! Przygotuj się na dobrą walkę i mnóstwo sportowych emocji! Przyjdziesz kibicować Polakowi? Zapowiada się noc pełna wrażeń!
17-07-2014

Wysadzą Didcot Power Station! Pożegnaj się z kominami!

To już ostatnie chwile kiedy mieszkańcy Didcot mogą popatrzeć na wielkie kominy Didcot Power Station. Rankiem 27 lipca 3 kominy znikną z krajobrazu miasta. Pomimo dużego zainteresowania, ze względów bezpieczeństwa wyburzanie odbędzie się przedświtem.
26-05-2014

Blenheim Palace- odwiedź koniecznie! Historyczna posiadłość koło Oxfordu!

Blenheim Palace to gratka dla pasjonatów historii, miłośników architektury i wspaniałych ogrodów. Zabytkowy pałac jest otoczony pięknie utrzymanym parkiem i ogrodami, w którymi można aktywnie spędzić cały dzień. Blenheim Palace słynie też z tego, że urodził się tutaj premier Wielkiej Brytanii, Winston Churchill. Zobacz zdjęcia i dowiedz się więcej o historii tego obiektu!
1 / 13
12345678910111213>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Weźmiesz udział w wyborach w UK?
 Tak
 Nie
 Nie wiem

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.