polski english

Aktualności

14-05-2015

Opowiedz o swoich doświadczeniach w UK! Weź udział w badaniach Oxford University!

Oxford University oraz Oxfordshire.pl zapraszają Polaków do wzięcia udziału w badaniach dotyczących dostępu do praw socjalnych w UK. Opowiedz o swoich doświadczeniach związanych z brytyjską służbą zdrowia, dostępem do mieszkań, ochrony socjalnej (zasiłków dla pracujących i bezrobotnych) oraz edukacją w UK. Jednym z głównych celów tego projektu jest dostarczenie informacji na temat barier, które napotykają w UK obywatele Unii Europejskiej. Jest to szczególnie ważne w czasie obecnej dyskusji na temat imigrantów w UK. Twój głos się liczy!
12-04-2015

Polaku! Ostatni dzwonek! Możesz sam zadecydować o swojej przyszłości w UK! Zarejestruj swój udział w wyborach!

Aby głosować w wyborach 7 maja 2015 wystarczy zarejestrować się przez Internet. Trwa to 5 minut, potrzebujesz tylko kilka informacji o sobie i twój National Insurance Number. Masz czas do 20 kwietnia. Pamiętaj te wybory zadecydują o twojej przyszłości w UK. Dlaczego? Przeczytaj.
04-04-2015

EDL w Oxfordzie. Duża ilość policjantów i korki na mieście, ale bez większych wypadków!

Marsz EDL w Oxfordzie przebiegł bez większych zakłóceń i wypadków. Znaczne siły policji zapewniły mieszkańcom i turystom spokój w czasie demonstracji. 3 osoby zostały aresztowane, jeden policjant został ranny w głowę.  Konna policja nie dopuściła…

02-04-2015

Marsz English Defence League (EDL) w Oxfordzie w Wielką Sobotę. Czy będzie można bezpiecznie poświęcić jajka? Policja uspokaja.

Skrajnie prawicowa organizacja English Defence League (EDL) planuje protest w Oxfordzie w Wielką Sobotę. Członkowie organizacji zamierzają protestować w związku z przypadkami wykorzystywania seksualnego nieletnich przez muzułmanów w Oxfordshire. Policja będzie pilnować porządku w trakcie marszu; przewidywane są opóźnienia w ruchu komunikacyjnym. 
31-03-2015

Wielkanoc tuż, tuż. Gdzie poświęcisz pokarmy?

Dla wielu Polaków Święta Wielkanocne bez tradycyjnej "święconki" to nie święta. Na szczęście w wielu kościołach odbywają się już Msze w języku polskim, a księża zapraszają do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkanocnych. Gdzie odbywają się polskie msze i gdzie poświęcisz pokarmy?
29-03-2015

Z tatuażem po świecie 3. Wszystkie kolory Indii.

Kolejna odsłona przygód polskiego tatuażysty na azjatyckim kontynencie! Zobacz co Malarianos zmalował w Indiach! Donoszę, iż kończymy swój pobyt w Mumbaju, z wielkim szczęściem i radością, wyjeżdżamy! w pierwszej kolejności-Goa, czyli jak informuje internet, bajeczne plaże, czysta woda, uśmiechnięci ludzie. Raj....

24-03-2015

Policja oznaczy twój rower – za darmo! W sobotę w Bicester!

Masz rower? Może warto go zabezpieczyć przed kradzieżą? W sobotę 28 marca na Pioneer Square w Bicester policjanci będą oznaczać rowery. Wystarczy, że przyjdziesz z rowerem pomiędzy 9.00 a 13.00. Funkcjonariusze policji będą również udzielać informacji i porad jak ustrzec się przed kradzieżą. Będziesz?
22-03-2015

Oxfordshire – dom Formuły 1. Chcesz się pościgać?

Wiele osób śledzi na bieżąco wyniki Formuły 1, ale nie każdy wie, że najwięcej baz F1 znajduje się w Oxfordshire i jego sąsiedztwie.  Jakie masz szanse, żeby wychodząc do sklepu spotkać Hamiltona, Raikkonena lub Alonso? Zobacz gdzie stacjonują drużyny Formuły 1.
1 / 15
123456789101112131415>

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Weźmiesz udział w wyborach w UK?
 Tak
 Nie
 Nie wiem

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.