polski english

Bicester

12-04-2012

Nazwa Bicester pochodzi od saksońskiego słowa oznaczającego fort wojowników. Inne stare nazwy tego miasteczka to Biciter, Bissiter a chyba najstarsza to Berencestra. Bicester było początkowo małym miasteczkiem posiadającym rolniczy targ . W Bicester znajduje się wiele historycznych miejsc; klasztor Augustynów zbudowano w 1183 r, prze wiele wieków stanowił on miejsce wielu pielgrzymek. Warto tez zobaczyć kościół St Edburg zbudowany w 1104 roku. Również do tej pory można podziwiać cześć starej zabudowy Bicester; budynki te wyróżniają się drewnianymi elementami. 

W ciagu roku w Bicester organizowane jest wiele koncertów i występów; najczęściej mają one miejsce w centrum miasta lub w Garth Park, jednym z najbardziej znanych jest coroczny Jazz Festival.

Ale tak naprawdę jest jedna rzecz, która codziennie przyciąga do Bicester tysiące osób. Jest to Bicester Village jedno z największych tego typu centrów handlowych w Anglii, odwiedzane przez ponad 3 miliony osób rocznie. W centrum znajdziesz ubrania najlepszych projektantów często sprzedawane po okazyjnych cenach.

bicestervillage.jpg

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.