polski english

Aktualności

03-01-2018

Dwie osoby aresztowane dziś w Banbury. Działali w organizacji terrorystycznej

Dwie osoby z Banbury zostały dziś (środa 3 stycznia) aresztowane w wyniku akcji policyjnej. Aresztowani podejrzewani są o przynależność do terrorystycznej, skrajno-prawicowej organizacji National Action. Cztery inne osoby zostały aresztowane w Cambridge, Stockport, Wolverhampton i Leicester.

Aresztowania były wynikiem planowanej akcji policyjnej, policja przeszukuje mieszkania w związku z zatrzymaniami.
 
Zatrzymani w Banbury to kobieta (37 lat) oraz mężczyzna (21 lat). W tym momencie przebywają wraz z innymi zatrzymanymi osobami areszcie w West Midlands. W policyjnej operacji brały udział siły policyjne z wielu regionów Anglii.  

National Action to neo-nazistowska grupa, promująca przemoc i akty terrorystyczne. Członkowie i osoby wspierające grupę, pochwalali morderstwo brytyjskiej posłanki Jo Cox. Grupa przeprowadziła również kilka małych, ale głośnych i kontrowersyjnych demonstracji w angielskich miastach. Jedna z ich najbardziej głośnych manifestacji odbyła się w York, gdzie zamaskowani uczestnicy wznosili hitlerowskie saluty.

W okresie do września zeszłego roku około 400 osób zostało aresztowanych w związku z podejrzeniami o działalność terrorystyczna. Jedna piąta z tych zatrzymań to osoby zaliczające się do skrajno-prawicowych organizacji.


Jeśli podobał Ci się nasz artykuł to polub nas na Facebooku (Oxfordshire.pl) i przyłącz się do dyskusji na Forum! 

Jeśli masz problemy z językiem angielskim i potrzebujesz profesjonalnej pomocy lub tłumaczenia dokumentu skontaktuj się z tłumaczem


Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.