polski english

Aktualności

09-06-2016

Euro już za jeden dzień! Zobacz jak Polacy z Banbury kibicowali biało-czerwonym w 2008!

Gorący, letni dzień czerwca 2008 roku. Polska gra w Euro, a lokalni Polacy masowo wylegli do pubów i na ulice aby świętować znakomita formę biało-czerwonych. Jedno z większych spotkań odbyło się w nieistniejącym już klubie nazywanym przez wszystkich Buffalo Bill. Biało-czerwone koszulki, czapki, szaliki i wesoły tłum skandujący "Polska gooool!". Tej atmosfery zazdrościli nam Anglicy, którzy nie zakwalifikowali się do gry. Pamiętasz te czasy? 

Spotkania odbyły się w kilku lokalnych pubach; atmosfera udzieliła się też wielu Anglikom, którzy razem z Polakami kibicowali biało-czerwonym. Mimo bardzo dużej ilości osób w polskich barwach obyło się bez większych problemów – nie odnotowano bójek ani zdemolowanych lokali. Mieszkańcy Banbury również bardzo przychylnie traktowali polskich kibiców, chociaż pewnie niejednemu przeszkadzały wieczorno-nocne przyśpiewki Polaków.

Czy w tym roku można się spodziewać takiego dopingu? Większość Polaków będzie zapewne oglądać mecze w domu, w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Nie będzie już chyba takich tłumów w pubach, no i niestety nie wszyscy lokalni mieszkańcy odnoszą się tak pozytywnie do Polaków jak kiedyś. Ale tak naprawdę to wszystko zależy od formy polskiej jedenastki – jeśli pokażą dobrą grę lub zakwalifikują się dalej wtedy na pewno polscy kibice pokażą się w pubach i na ulicach.

Byłeś wtedy w tym pubie? Podziel się wspomnieniami na forum! Polub nas na Fb – za kolejne 50 polubień powiemy wam co się stało z bizonem z Buffalo Bila! Ba, nawet lepiej – pokażemy najnowsze zdjęcie! Więcej zdjęć z meczu tutaj.

Artykuł ten sponsoruje tłumacz z Banbury: profesjonalna pomoc w pisaniu CV i listów motywacyjnych, wypełnianie aplikacji, podań, wniosków, tłumaczenia przysięgłe i zwykłe. Doświadczenie w pracy z policją, służbą zdrowia oraz wszystkimi urzędami. Telefon 077 24 588 968 lub email.


Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.