polski english

Aktualności

27-11-2011

Keira Knightley i Jude Law w Didcot! Polacy grają Rosjan!

W chwili obecnej w Didcot trwają zdjęcia do filmu Anna Karenina na motywach powieści Lwa Tołstoja. W rolach głównych występują Keira Knightley, Jude Law oraz Matthew Macfadyen. W filmie obok gwiazd występują także Polacy – grają Rosjan!

Zdjęcia do filmu kręcone są na Didcot Parkway; Keira Knightley gra Annę Kareninę, mężatkę uwikłaną w romans z młodym żołnierzem, Jude Law gra jej męża, Aleksieja. W Didcot kręcona jest część „zimowych” zdjęć do filmu. Ekipa zbudowała już specjalna zimową scenerię, tutaj też będzie kręcona scena gdzie Anna rzuca się pod pociąg.

Jako statystów do filmu poszukiwano osoby ze wschodniej Europy. Casting w Oxfordzie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Polaków – kilkudziesięciu wyraziło chęć zagania w filmie jednak tylko niewielu dostało taką szansę. Mimo, że proponowane role nie zawierały żadnych dialogów, to jednak trzeba było spełnić szereg warunków. Panowie musieli mieć normalne włosy (żadnych łysych głów), preferowane były wąsy i brody, a panie musiały mieć naturalny kolor włosów. Oczywiście musieli też zmieścić się w przygotowane stroje. Za każdy dzień filmowanie statysta otrzyma około 100 funtów oraz posiłki na planie.

Didcot Parkway jest miejscem dobrze znanym filmowcom. W poprzednim roku kręcono tutaj ujęcia do Sherlocka Holmesa gdzie grali Robert Downey Jr oraz Jude Law.

didcot_parkway.JPG 

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.