polski english

Aktualności

26-03-2013

Policjantka dołącza do portalu! Masz pytanie do policji? Zapytaj sierżant Katrinę!

Z przyjemnością przedstawiamy wam sierżant Katrinę Hibbert, policjantkę która chce pomóc Polakom w Oxfordshire. Katrina będzie prowadziła na portalu comiesięczny blog, gdzie będzie poruszać sprawy ważne dla Polaków  mieszkających i pracujących w Oxford, Banbury, Didcot, Witney i okolicach. Katrina postara się tez odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące policji oraz podpowiedzieć gdzie można zgłosić się po pomoc. Jeśli masz problemy kryminalne, nie znasz angielskiego i nie wiesz gdzie uzyskać pomoc zapytaj sierżant Katrinę!

Blog będzie prowadzony na Oxfordshire.pl gdzie każdy będzie mógł się zarejestrować, zadać pytanie lub poprosić o więcej informacji na konkretny temat. Nie martw się jeśli nie znasz angielskiego - pisz po polsku, twój wpis zostanie przetłumaczony na angielski i Katrina będzie mogła odpowiedzieć. Zapraszamy!

Sierżant Katrina Hibbert

Witajcie! Dziękuję za umożliwienie mi współpracy z tym fantastycznym portalem.

Mieszkam i pracuję w Oxfordshire, które jest naprawdę wspaniałą częścią kraju; bezrobocie i poziom przestępczości jest tu niski i jest to miejsce bardzo różnorodne i bogate kulturowo. Tutaj zdecydowałam się wychować swoje dzieci!

Jestem sierżantem policji i pracuje w zapracowanym Neighbourhood Team w Banbury w północnej części hrabstwa. Jak możecie sobie wyobrazić, spotykam się z wieloma ludźmi i moja praca może być emocjonująca, frustrująca, wyzywająca i satysfakcjonująca i to codziennie!

To może zabrzmieć staromodnie, ale dołączyłam do Policji aby cos zmienić i poprawić. Po 13 latach na służbie jest to dla mnie nadal ważne.

Mam nadzieje ze ten comiesięczny blog ułatwi wam niektóre rzeczy. Zdaje sobie sprawę, ze zamieszkanie w innym kraju może być trudne i czasami bardzo pogmatwane. Spotkałam kilku Polaków, zarówno jako funkcjonariusz policji jak i prywatnie i dowiedziałam się o niektórych problemach jakie natrafiacie w Wielkiej Brytanii. Jako policjantka regularnie słyszę o problemach z landlordami oraz o dyskryminacji i widziałam tego dowody. Jest to nie do przyjęcia i wierze, ze to tylko mniejszość dyskryminuje osoby z Europy Wschodniej. Policja podejmuje i podejmie pozytywne kroki wobec zgłoszonych przestępstw na tle nienawiści/rasowym.

Jeśli jesteś ofiara rasistowskiego przestępstwa możesz zgłosić to dzwoniąc pod numer 101 lub tez zgłaszając się na twoja lokalna komendę policji, której adres znajdziesz na tej stronie. Możesz przyjść z kimś do pomocy, a jeśli będziesz potrzebował otrzymasz również pomoc tłumacza. Rozumiem, że nie każdy chce rozmawiać z policja, w takim przypadku możesz skontaktować się ze Stop Hate UK, niezależną organizacja charytatywna, która oferuje poradę i wsparcie w takich przypadkach.

Telefon:    0800 138 1625        Email:         talk@stophateuk.org
Text:    07717989025        Web chat:     www.stophateuk.org/talk
Online form:     www.stophateuk.org/tell

W każdym miesiącu chciałabym poruszyć inny temat. Chciałabym tez dowiedzieć się o czym i o jakich sprawach powinnam pisać. Możecie pisać tutaj swoje pytania i postaram się na każde odpowiedzieć jak najlepiej. Ktoś będzie je dla mnie tłumaczyć, przepraszam ale mój polski nie jest najlepszy! Odpowiedzi będą dodawane do forum po to aby inne osoby mające podobne problemy tez mogły skorzystać z tej informacji. Mam nadzieje ze ten blog będzie dla was pomocny.

Pozdrawiam

Katrina

Police Seargent Hibbert

 

Jeśli masz pytanie do sierżant Katriny pisz tutaj


Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.