polski english

Aktualności

24-03-2018

Polska artystka prezentuje swoje prace. Ale jaja! Poznaj Panią Danutę z Banbury.

W dzień ciężko pracuje, a wieczorami zamyka się w swojej pracowni ze sztalugami, pędzlami i farbami. Spod jej ręki wychodzą małe dzieła sztuki; kolorowe pisanki, ozdoby, a także obrazy i rysunki. Tak, tak, w UK też można rozwijać swoje pasje!

Pani Danuta mieszka w Banbury, małym miasteczku w środkowej Anglii, blisko Oxfordu. Tak jak tysiące tutejszych Polaków codziennie ciężko pracuje na utrzymanie rodziny. Pomimo tego zawsze znajduje czas na swoje artystyczne pasje; w domu urządziła sobie pracownię gdzie maluje obrazy. Najwięcej satysfakcji sprawia jej malowanie pejzaży, krajobrazów oraz historycznych budowli.

Jej ulubioną techniką jest ostatnio malowanie na szkle - wazony, kieliszki czy  szklanki, na wszystkim da się zrobić oryginalny rysunek. Pani Danuta nie stroni także od innych wyzwań. Ostatnio spróbowała swoich sił w malowaniu jajek! Ale to nie są zwykłe pisanki, każde ręcznie malowane, każde inne i wyjątkowe. Od zwykłych wydmuszek różnią się także wielkością i niektóre bardziej przypominają strusie jaja. Polacy oszaleli na punkcie jej malowanych jaj i niejeden Wielkanocny koszyk w UK będzie przyozdobiony pracami Pani Danuty.

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł to polub nas na Facebooku (Oxfordshire.pl). 

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy językowej lub tłumaczenia dokumentu skontaktuj się z tłumaczem. 

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.