polski english

Rejestracja u doktora

09-04-2011

Rejestracja u lekarza

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowany u lekarza, zrób to teraz. Nie czekaj do czasu gdy będziesz potrzebował specjalistycznej opieki lekarskiej. Lekarze w UK są nazywani Geneneral Practitioners lub GP. Dla ciebie i twojej rodziny to bardzo ważne aby zarejestrować się w przychodni -  jeśli będziecie chorzy lub potrzebowali porady wasz doktor będzie miął dostęp do waszych danych medycznych i do szczegółów wcześniejszych badań.

Jak się zarejestrować u lekarza?

Możesz zgłosić się do jakiejkolwiek przychodni jednak doktor nie jest zobowiązany cię przyjąć. Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z przychodnia, w której chciałbyś się zarejestrować – będziesz mógł otrzymać odpowiedzi na wszystkie pytania, otrzymasz także ulotkę objaśniająca usługi danej przychodni.
Aby się zarejestrować skontaktuj się z wybrana przychodnia I zapytaj czy możesz się zarejestrować jako pacjent. Jeśli zostaniesz przyjęty wtedy będziesz mógł rozpocząć rejestracje – jeśli posiadasz kartę NHS miej ja przy sobie – może to przyśpieszyć proces rejestracji.
Czasami nie będzie możliwa rejestracja w wybranej przez ciebie przychodni. Jeśli tak się stanie skontaktuj się z innymi przychodniami w okolicy.

Jeśli masz problem z zarejestrowaniem się w przychodni w Oxfordshire, skontaktuj się z Thames Valley Primary Care Agency. Organizacja może ci pomoc w pytaniach dotyczących:

  • Jak się zarejestrować w przychodni
  • Jak otrzymać kartę NHS, jak znaleźć swój numer NHS
  • Jak otrzymac prescription exemption certificate

Numer telefonu do Thames Valley Primary Care Agency to 0118 918 3333

Czy mogę otrzymać pomoc od doktora  nawet jeśli nie jestem zarejestrowany w jego przychodni?

Tak. Jeśli jesteś poza miejscem zamieszkania i się rozchorujesz, skontaktuj się z najbliższą przychodnia. Jeśli zamierzasz mieszkać w okolicy przez więcej niż 3 miesiące, najlepiej zarejestruj się w tej przychodni jako pacjent.

Czy mogę zmienić doktora?

Tak. Możesz zmienić doktora w każdym momencie z każdego powodu. Jeśli chcesz zobaczyć się z innym doktorem w tej samej przychodni, porozmawiaj z recepcjonistka, która powie ci co trzeba zrobić. Aby całkowicie zmienić przychodnie zarejestruj się w nowej. Nie potrzebujesz zgody swojego doktora na zmianę przychodni.

Co zrobić jeśli potrzebuje porady lekarskiej po godzinach pracy przychodni?

W przypadkach kiedy nie możesz czekać do następnego dnia – możesz uzyskać pomoc po godzinach pracy przychodni. W takim przypadku zadzwoń do przychodni na normalny numer. Automatyczna sekretarka poda numer pod jaki należy zadzwonić. Pod tym numerem skontaktujesz się z doktorem, ale zwykle nie będzie to twój doktor. Jeśli nie jesteś pewien co robić i potrzebujesz porady lekarskiej o jakiejkolwiek porze dnia lub nocy skontaktuj się z NHS Direct pod numerem 0845 46 47. Wszelkie porady będą całkowicie poufne.

 Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.