polski english

Aktualności

13-10-2011

Walki w klatkach w Banbury. Polak zwycięża na ringu!

W ubiegłą niedzielę w Banbury odbyła się gala walk w klatkach. Wydarzenie to miało miejsce w klubie Chapel gdzie wyjątkowo na tą okazję zamontowano specjalną klatkę gdzie odbywały się pojedynki.

Publiczność dopisała; klub był pełen miłośników kickboxingu, boksu i karate. Większość biletów została wyprzedana na długo przed walkami i wiele osób chcących kupić bilet w dniu walk odeszło z kwitkiem do domu.

Wieczór był zakontraktowany na 12 walk w różnych stylach i kategoriach wagowych. Na ringu nie zabrakło też Polaków; biało-czerwonych reprezentowali; Wojciech „Rzeźba” Wieczorek (waga 92 kilo) oraz Łukasz Strzelecki.

Wieczór rozpoczął się od pokazów technik samoobrony i ju-jitsu. Pierwsze walki na punkty rozpoczęły się od karate, następnie tajski boks i gala zakończyła się mocnym bokserskim akcentem. Zawodnicy reprezentowali różny poziom umiejętności i kondycji – od amatorów do naprawdę dobrze przygotowanych zawodników z dużym doświadczeniem ringowym. Największe emocje budziły walki lokalnych zawodników; w pewnych momentach było wyraźnie widać, że doping fanów pomaga zawodnikom sięgać po zwycięstwo.

Bardzo dobrze zaprezentował się „Rzeźba” Wieczorek, dla którego była to pierwsza walka na ringu bokserskim. Zawodnik ten miał wcześniej do czynienia z kulturystyka oraz z różnorodnymi sztukami walki, jednak boks zaczął trenować stosunkowo niedawno. Rzeźba rozpoczął trochę niepewnie, próbując dostosować się do wyższego o parę centymetrów przeciwnika. Jednak po kilku chwilach okrążania rywala i sporadycznych ciosów przejął inicjatywę co zaowocowało kilkoma efektownymi wymianami. W drugiej rundzie nie dał doprowadzić do klinczu, wyprowadził parę mocniejszych ciosów a kiedy zamroczony lekko przeciwnik próbował się zasłonić, mocnym prawym prostym posłał go na deski. Sala aż zatrzęsła się od okrzyków i dopingu; z wielu gardeł słychać było przeciągłe „wojcek, wojcek” (tak anglicy wymawiają Wojciech – dobrze, że nie próbują rzeźba:). Polacy też  nie oszczędzali gardeł co słychać na filmie. Jako nagrodę za wygraną walkę Rzeźba odebrał pamiątkowy puchar oraz wiele serc obecnych niewiast. Walka była ciekawa i Wieczorek ma szanse na dalszy rozwój kariery bokserskiej; musi jednak jeszcze popracować nad techniką i wytrzymałością co zaczęło być widoczne pod koniec walki.

Najciekawszy moment walki Rzeźby; szybka wymiana ciosów i przeciwnik leży na deskach.


Inne filmy z niedzielnej walki znajdziesz na naszym kanale na You Tube. Pogratuluj naszemu mistrzowi na Forum!

Następnym polskim akcentem była walka Łukasza Strzeleckiego. Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętnośći. W trakcie walki padło wiele bardzo mocnych ciosów i było parę ciekawych zwrotów akcji. Rywal Polaka był zdecydowanie szybszy, ale nasz rodak wykazał się niesamowitą odpornością na ciosy. Niestety to nie wystarczyło i oprócz sporej ilości krwi, Łukasz stracił też szanse na zwycięstwo.

W galerii jest do obejrzenia parę zdjęć z walki, zapraszamy także na video z walki Rzeźby z momentu kiedy nokautuje on przeciwnika.

walka.jpg

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.