polski english

Aktualności

16-02-2018

Wiek emerytalny w UK, czy wiesz kiedy będziesz mógł przejść na emeryturę?

Zasady dotyczące emerytur zmieniają się cały czas i rząd Wielkiej Brytanii zaproponował podwyższenie wieku emerytalnego do 68 roku życia. Ma to związek z tym, ze ludzie żyją dłużej i spędzają więcej czasu na emeryturze niż do tej pory.

Wiek emerytalny został wprowadzony w 1948 roku i przeciętny 65 latek żył na emeryturze około 13,5 roku, czyli około 23% swojego dorosłego życia. Długość życia i czas na emeryturze wydłużały się od 1948 roku. W 2017, 65 latek może oczekiwać ze przeżyje na emeryturze około 22,8 lat, czyli 33,6% swojego dorosłego życia.
Statystyki pokazują ze ilość ludzi na państwowej emeryturze wzrośnie o jedną trzecią pomiędzy 2017 a 2042 rokiem, z 12,4 miliona obecnie do 16,9 miliona w 2042.

Swój wiek emerytalny możesz sprawdzić na https://www.gov.uk/state-pension-age wystarczy ze wpiszesz swoja datę urodzin i płeć.

Jeśli masz problem z obliczeniem swojego wieku emerytalnego, napisz do nas na Forum, pomożemy Ci! Jeśli podobał Ci się nasz artykuł to polub nas na Facebooku (Oxfordshire.pl).

Jeśli masz problemy z językiem angielskim i potrzebujesz profesjonalnej pomocy językowej lub tłumaczenia dokumentu skontaktuj się z tłumaczem.  

Ciekawe wydarzenia

Sonda

Obawiasz się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdania

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje, wybierz interesujące Cię kategorie i podaj swój adres e-mail.